دینام پیچ سیار نجمی

دینام پیچ سیار نجمی

دینام پیچ سیار نجمی

دینام سیار نجمی یا ژنراتور تولید کننده برق است که وظیفه شارژ باتری خودرو را برعهده دارد و در صورت خرابی دینام خودرو، باتری ماشین در مدت کوتاهی تخلیه خواهد شد.

در واقع تنها وظیفه باتری تهیه برق در هنگام استارت زدن خودرو شماست و برق رسانی به نقاط مختلف قطعات برقی ماشین در حین روشن بودن توسط دینام انجام میشود. تمامی موتورها و ژنراتورها برای این که به درستی کار کنند نیاز به سیم پیچی دارند این سیم پیچی در هسته روتور یا استاتور ماشین های الکتریکی انجام میشود.

سیم پیچ ها باعث تولید میدان مغناطیسی و الکتریکی و نهایتا چرخش روتور ماشین های الکتریکی می گردند.

دینام خودرو یکی از اجزای سیستم برق خودرو میباشد،سیستم برق خودرو از اجزا مختلفی تشکیل شده که اولین جز و مهم ترین آن مولد برق خودرو میباشد .

مولد برق خودرو وظیفه دارد نیروی مکانیکی را از موتور ماشین دریافت و آن را به نیروی الکتریکی تبدیل کند.

فرآیند تبدیل نیروی مکانیکی به الکتریکی در دینام به این صورت است که،نیروی مکانیکی از موتور خودرو که به وسیله میل لنگ از موتور خودرو خارج میشود توسط یک تسمه که همان تسمه دینام مولد برق تسمه دینام نام دارد؛ به یک آرمیچر که درون مولد برق خودرو قرار دارد منتقل میشود.

آرمیچر موجود در مولد برق خودرو نیرو مکانیکی دریافتی را به نیروی الکتریکی تبدیل می کند.

انواع ماشینها با توجه به قدرت مورد نیاز نیازمند سیم پیچیهای مختلف هستند این قدرت بسته به تعداد دور و ضخامت سیم پیچ ها قابل تنظیم میباشد.دینام پیچ سیار نجمی

سیم پیچی ،موتور نیازمند مهارت بالایی در این کار و انجام آن از عهده افراد عادی خارج است.

تیم متخصص سیم پیچی دینام سیار نجمی مکانیک همه روزه آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است.

انواع دینام خودرو( دینام پیچ سیار نجمی)

به طور کلی میتوان تولید کنندههای برق خودرو امروزی را به دو دسته تقسیم کرد:

١. دینام های ژنراتور (دینام پیچ سیار نجمی)

دینام ژنراتور در خودروهای قدیمی تر مورد استفاده قرار میگیرد البته هنوز اکثر خودروهای موجود در بازار با دینام ژنراتور کار میکنند دینام ژنراتور نسخه قدیمی مولدهای برق خودرو است که به احتمال زیاد تا ده سال آینده دیگر خبری از آنها در بازار لوازم یدکی خودرو نخواهد بود دینام ژنراتور به صورت جریان مستقیم تولید برق میکند.

بزرگترین عیب این نوع از دینام ها این است که زمانیکه موتور خودرو در دورهای پایین کار کند؛ عملا شارژ و تولید برق صورت نمی گیرد به خصوص زمانی که در ترافیک هستید؛ به دلیل پایین بودن دور موتور خودرو دینام ژنراتور جوابگو شارژ باطری و برق مصرفی خودرو نمی باشد.دینام پیچ سیار نجمی

۲. دینام های آلترناتور(دینام پیچ سیار نجمی)

نسل جدید دینام،ها دینامهای آلترناتور میباشد آلترناتور به معنای جریان متناوب است ،یعنی دینام خودروبرق تولیدی خود را به صورت جریان متناوب و مانند سیستم برق شهری تولید کرده و به باطری خودرو منتقل میکند.

امروزه خودروهای تولیدی تمام کارخانههای ماشین سازی از دینامهای آلترناتور استفاده میکنند زیرا دیگر عیب بزرگ دینام ژنراتور را ندارد و در دورهای پایین موتور هم توانایی شارژ باطری و تامین برق مصرفی خودرو را دارد.دینام پیچ سیار نجمی

دینام پیچ سیار شیراز

یکی از مشکلات رایجی که می تواند در سیستم برق خودروی شما اتفاق بیفتد، این است که ممکن است دینام خودروی شما بسوزد و بتواند با سیم پیچی مجدد آن را تعمیر کنید. شما با سیم پیچی دینام دیگر نیازی به تعویض دینام خودرو و پرداخت هزینه های سنگین ندارید. مگر اینکه دینام شما به طور کامل از کار افتاده باشد و مشکل آن با سیم پیچی نیز رفع نشود. در این حالت نیز می توانید با تعویض دینام مشکل برق خودرویتان را برطرف کنید.

اگر دینام خودروی شما بسوزد یا با مشکلی مواجه شود، می توانید با دینام پیچ سیار شیراز تماس بگیرید و در سریع ترین زمان ممکن مشکل برقی خودرویتان را رفع کنید. شما در مواقع مختلفی نیاز خواهید داشت تا با دینام پیچ سیار شیراز تماس گرفته و از خدمات آن بهره ببرید. توصیه می کنیم در ادامه همراه ما باشید تا با دینام پیچ سیار شبانه روزی شیراز آشنا شوید و بتوانید از خدمات تعمیر دینام ماشین در محل شیراز استفاده کنید.

آشنایی با دینام پیچ سیار شبانه روزی شیراز

جالب است بدانید، دینام پیچی سیار شیراز یکی از خدمات منحصر به فرد شرکت امداد خودرویی شیراز است که می توانید در صورت نیاز از این خدمات استفاده کنید. زمانی که دینام ماشین شما دچار نقص فنی شده است، می توانید با دینام پیچ سیار شیراز تماس گرفته و مشکل خودتان را برطرف کنید. توجه داشته باشید، دینام پیچ در شیراز به صورت شبانه روزی، ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته آماده ارائه خدمات به مشتریان خود است. این شرکت امداد خودرویی با داشتن نیروی متخصص می توان دینام ماشین شما را در محل تعمیر کند.دینام پیچ سیار نجمی

چه زمانی نیاز داریم تا با دینام پیچ سیار شیراز تماس بگیریم؟

همه چیز می تواند با یک مشکل کوچک یا جزئی شروع شود و شما اصلا متوجه آن نشوید. ولی بهتر است کمی دانش فنی خودتان را در مسائل فنی خودرو بالا ببرید و بتواند خرابی قطعات مختلف خودرویتان را تشخیص دهید و بدانید به چه خدماتی از شرکت امداد خودروی شیراز نیاز دارید.

ممکن است برای چند ثانیه، چراغ های ماشین شما ضعیف شوند، آمپرهای شما بلرزند و و در زمان توقف، ماشین شما خاموش شود و از زیر کاپوت صدای نامطلوبی بشنوید.

در این حالت نگران نباشید، موتور ماشین شما ایراد ندارد؛ بلکه دینام ماشین شما دچار نقص فنی شده است و شما باید با دینام پیچ سیار شیراز تماس بگیرید تا دینام شما تعمیر شود.

اگر به خرابی دینام ماشین بی توجهی کنید، ممکن است باعث بروز مشکلاتی جدی و اساسی شود. بنابراین، در صورت تشخیص خرابی دینام ماشین، خیلی سریع با دینام پیچ سیار شبانه روزی شیراز تماس بگیرید تا دینام ماشین شما در محل تعمیر و یا در صورت نیاز دینام تعویض گردد.دینام پیچ سیار نجمی

علائم خرابی دینام خودرو کدامند؟

ممکن است، ماشین شما درست کار نکند و احساس کنید چراغ های خودرویتان خیلی ضعیف شده اند و زمان استارت زدن با مشکلی روبرو شوید. شما باید بتوانید خرابی دینان خودروی خودتان را تشخیص دهید. برخی از نشانه های خرابی دینام خودرو عبارت هستند از:

  • روشن شدن چراغ هشدار دینام
  • ضعیف شدن چراغ های ماشین
  • خوابیدن و از کار افتادن باتری
  • بوی سوختگی از خودرو

جمع بندی و نتیجه:

ما خواستیم در این مطلب، شما را با دینام پیچ سیار شبانه روزی شیراز آشنا کنیم و به بررسی تعمیر دینام ماشین در محل شیراز بپردازیم. همانطور که گفته شد، ممکن است دینام خودروی شما بسوزد و یا از کار بیفتد. در این حالت شما می توانید با دینام پیچ سیار شیراز تماس بگیرید تا مشکل خودروی خودتان را برطرف کنید. تعمیر دینام ماشین در محل شیراز یکی از خدمات اصلی دینام پیچ سیار شیراز است.

دینام پیچ سیار نجمی:۰۹۱۷۲۰۲۷۲۲۰

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.