تعویض و پنچرگیری سیارشیراز

تعویض و پنچرگیری سیارشیراز

تعویض و پنچرگیری سیارشیراز

مراحل تعویض لاستیک پنچر شده چگونه است؟

 1. ابتدا خودروی خود را به آرامی به کنار محل عبور هدایت کرده ،و تا حد امکان از مسیر رفت و آمد دیگر خودروها دور بمانید.(بهتر است محل توقف شما،زمینی صاف و بدون شیب به سمت پایین یا بالا باشد.)
 2. ترمز دستی را حتما فعال ساخته و خودرو را در دنده بگذارید.(اگر بتوانید چرخهای جلو را با یک جسم مانند آجر در جای خود محکم و مطمئن سازید،اوضاع بهتر خواهد بود.)
 3. پیش از پنچرگیری لاستیک علامت مثلث خطر را حتما از صندوق عقب خودرو بیرون آورده و در محل بگذارید،تا دیگر خودروها از وضعیت شما مطلع شوند.تعویض و پنچرگیری سیارشیراز
 4. حالا باید قالپاق را جدا سازید.برای این کار از وسیلهای مانند یک آچار،پیچ گوشتی یا مانند آن استفاده کرده و به راحتی قالپاق را جدا کنید.(در صورتی که قالپاق روی چرخ پیچ شده باشد،ابتدا باید پیچهای آن را باز کنید.)تعویض و پنچرگیری سیارشیراز
 5. به مرحله جذاب جک زدن نزدیک شدهایم.اما پیش از آن باید به وسیله آچار چرخ،پیچهای روی چرخ را شل کنید.
 6. برای شل کردن یا باز نمودن پیچها،آچار چرخ را در سمت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید.(به یاد داشته باشید که شل کردن این پیچها،پس از جک زدن و بالا بردن خودرو امکان پذیر نبوده و حین چرخاندن پیچ،چرخ نیز با آن میچرخد.)تعویض و پنچرگیری سیارشیراز
 7. اکنون لحظه هیجان انگیز جک زدن و بالا آوردن محل لاستیک پنچر شده است.
 8. پس از باز کردن پیچها،کافی ست که چرخ را با احتیاط به سمت خود کشیده و آن را بیرون آورید.(مراقب باشید با وضعیتهای خنده دار و طنز آمیز؛ رها شدن چرخ در سراشیبی و فرار رو به جلوی آن روبرو نشوید! برای جلوگیری از چنین چیزی،چرخ را به صورت خوابیده روی زمین قرار دهید.)
 9. وقتی از موقعیت امن لاستیک پنچر مطمئن شدید،چرخ سالم را آورده و در جای خود قرار دهید.سپس پیچهایی را که باز کرده بودید،دوباره سر جایشان ببندید.(برای بستن این پیچها باید آنها را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.)
 10. ابتدا آنها را با دست بچرخانید و سپس از آچار چرخ برای محکمتر کردن آنها استفاده کنید.محکم کردن نهایی را نیز به زمانی موکول سازید که چرخ کاملا روی زمین قرار بگیرد.
 11. غالبا توصیه میشود که بستن پیچها به صورت ضربدری انجام شود.تعویض و پنچرگیری سیارشیراز
 12. اکنون به کمک اهرم جک،خودرو را سرجای خود و روی زمین بیاورید.
 13. قالپاق جدا شده را دوباره در جای خود محکم کنید.(برای این کار به کمی خشونت نیاز خواهید داشت.باید قالپاق را در محل خود گذاشته و با دست به آن چند ضربه کاری بزنید.البته نه به حدی که قالپاق کج و از شکل افتاده شود!)

خدمات ما

نجمی مکانیک:۰۹۱۷۲۰۲۷۲۲۰

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.