تعویض باتری خودرو شیراز

تعویض باتری خودرو شیراز

مهم‌ترین وظیفه‌ی باتری خودرو همان استارت زدن است که در هنگامی‌که سیستم شارژ انرژی ندارد، انرژی لازم برای به کار انداختن موتور خودرو را فراهم می‌کند.

پس باتری خودرو وظیفه‌ی کمی ندارد و اگر درست‌ کار نکندخودرو حتی روشن هم نمی‌شود. در اصل کارکرد دیگر اجزا درگرو سلامت (تعویض باتری خودرو شیراز)

چه زمانی برای تعویض باتری خودرو مناسب است؟

باتری های خودرو هر از مدتی و با پایان یافتن تاریخ انقضا بایستی تعویض شوند.

یکی از مهمترین علائم آن استارت نخوردن اتومبیل میباشد به دلیل اینکه باتری خودرو اگر خراب شود و، عمر آن به پایان برسد اتومبیل شما اخطار نخواهد داد لازم است در این مورد حواستان را جمع کنید تا مشکلی پیش نیاید.

تعویض باتری شیراز

چه باتری خودرویی خوب و مناسب است؟

باتری خودرو که انتخاب میکنید بایستی خدمات پس از فروش و گارانتی داشته باشد همچنین توجه به تاریخ تولید و انقضای آن را به هیچ وجه فراموش نکنید قیمت مناسب و همچنین شرکت تولید کننده نیز از دیگر نکاتی است که در هنگام خرید یک باتری خوب بایستی به آن توجه کنید.

علائم خرابی باتری خودرو کدام است؟

دزدگیر خودرو از کار افتاده باشد.

چراغ های ماشین روشن نشود یا نورشان ضعیف باشد.

با چرخاندن سویچ ماشین چراغهای پشت آمپر خودرو روشن نشود.

هنگام استارت زدن خودرو روشن نشود.

خودرو به زور و با دور پایین استارت بخورد.

عمر باتری و تاریخ انقضا به پایان رسیده باشد.

باطری ماشین بعد از مدت ،کوتاهی دشارژ شده و تخیله شود.

علائم ظاهری خرابی باتری مثل.(تعویض باتری خودرو شیراز)

جوشیدن اسید

بیرون زدن از باتری

سفید شدن چشمی

چراغ روی باتری

بوی بد باتری

 چه مواردی باعث خرابی باتری خودرو می شود؟

روشن گذاشتن چراغها عملکرد نادرست سیستم برق ،ماشین لرزش شدید ،ماشین استفاده از ابزارهای الکتریکی حین خاموش بودن موتور ماشین عدم استفاده از آمپراژ مناسب برای باتری ،ماشین گرما و سرمای شدید و تاثرات آن بر باتری ماشین عدم استفاده از باتری ماشین برای مدت طولانی استفاده مدام از کولر ماشین در ترافیک و پایین بودن دور دینام و … جزو مواردی است که باعث خرابی باتری خودرو میشود.

چه مواردی باعث ترکیدن باتری اتومبیل می شود؟

ایجاد اتصال کوتاه بین دو سر قطب باتری

تمیز نبودن کلکتور سیم پیچ

شارژ بیش از حد مجاز با دینام

مسدود شدن دریچههای خروج بخارات اسید

عدم مرغوبیت و کیفیت باتری

چه مواردی باعث ترکیدن باتری اتومبیل می شود؟

باتری اتومبیل گونه ای از باتریهای قابل شارژ هستند که عمدتاً از نوع اسید-سرب میباشند و جهت استارت زدن روشنایی و تأمین برق دیگر لوازم الکتریکی خودروها از آن استفاده میشود البته امروزه به دلیل مشکلات باتریهای نوع تر از جمله خطرات ناشی از اسید ،باتری استفاده از نوع خشک این نوع باتریها در حال گسترش است.

باتری خودرو شیراز :باطری خودروها به منظور استارت زدن ،ماشین تامین برق کلی اتومبیل و … کاربرد داشته و هیچگونه اتومبیلی بدون داشتن ،باتری نمیتواند حرکت و کارایی داشته باشد.

از آنجایی که یک سیستم پیچیده مدارهای الکتریکی در همه خودروها وجود دارد نیاز است که برق اولیه این سیستم توسط باتری تامین شود بدون شک باتری خودرو مهمترین مهمترین عضو خودرو است.

 آیا میتوان شخصا برای تعویض باتری اتومبیل اقدام کرد؟

بهتر است هنگامیکه باتری اتومبیل شما خراب میشود به یک فروشگاه باتری مراجعه نمایید تا با بررسیهای دقیق باتری اتومبیل شما تعویض گردد.(تعویض باتری خودرو شیراز)

عوض کردن باتری اتومبیل تخصصی بوده و نکاتی در هنگام انجام آن را باید رعایت کرد و شاید شما آن را به خوبی ندانید.

باتری اتومبیل یکی از مهمترین اجزای هر خودرو به حساب میآید و برق کل ماشین را فراهم میکند این نوع باتریها قابل شارژ بوده و معمولا از نوع اسید – سرب هستند.

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.