امداد خودرو و مکانیک سیارشیراز

امداد خودرو و مکانیک سیارشیراز

نکات ارائه شده در این مقاله در مورد اموزش و تجربیات متنوع امداد خودرو و مکانیک سیارشیرازگرفته شده.

این توصیه ها و نکات رایگان به شما کمک کند از رانندگی تان بیشتر بهره ببرید.

امداد خودرو و مکانیک سیارشیراز

تسمه تایم چیست؟

گاهی اوقات تسمه محرک میل بادامک یا تسمه تایم نامیده می شود. این قطعه یک تسمه لاستیکی دندانه دار و تقویت شده است که در موتورهای حدود ۷۰ درصد از خودرو های موتور امروزی استفاده می شود.

توسط میل لنگ موتور به حرکت در می آید و میل بادامک را به حرکت در می آورد که دریچه های موتور را باز می کند.

کجای موتور قرار می گیرد؟

این تسمه معمولا در جلوی موتور و در زیر پوشش های پلاستیکی قرار دارد تا از آسیب محافظت شود. پشت سایر تسمه های محرک اصلی تر مثل تسمه فن یا دینام قرار دارد .از آن جایی که بدون برداشتن روکش ها و سایر اجزای دیده نمی شود ، اغلب نادیده گرفته می شود.امداد خودرو و مکانیک سیارشیراز.

امداد خودرو ایران خودرو

چرا فرسوده می شود؟

تسمه تایم بار بسیار زیادی را در موتور حمل می کند و مثل سایر اجزای لاستیکی خودرو، با گذشت زمان از بین می رود و در اثر استفاده فرسوده می شود.

چه زمانی باید تعویض شود؟

اکثر خودرو سازان تعویض آن درهر ۶۰۰۰۰ کیلومتر را توصیه می کنند.ما توصیه می‌کنیم در فواصل زمانی توصیه ‌شده توسط کارخانه، تعویض شود. تعویض تسمه تنها یک چندم هزینه برطرف کردن آسیب ناشی از شکستن آن را دارد، و به علاوه خودروی شما برای چندین روز از کار می افتد.امداد خودرو و مکانیک سیارشیراز.

مایع ترمز و تاثیر آن بر عملکرد ترمز

روغن ترمز شریان حیاتی سیستم ترمز در ماشین شما است . روغن ترمز فشاری که از پدال ترمز وارد می کنید را به سیلندر اصلی ترمز و در نهایت لنت ترمز روی چرخ های ماشین تان منتقل می کند. تعویض منظم روغن ترمز باعث ایمن تر کار کردن ترمز می شود..

چرا تعویضش کنیم؟

تعویض منظم روغن ترمز در خودروی شما امکان عملکرد ایمن ترمز را فراهم می کند و همچنین می تواند در هزینه ها صرفه جویی کند.امداد خودرو و مکانیک سیارشیراز.

روغن ترمز چیست؟

این روغن عامل حیاتی سیستم هیدرولیک ترمز در ماشین شما است .روغن ترمز فشاری که از پدال ترمز وارد می کنید را به ترمز های چرخ های ماشین شما منتقل می کند.

با بالا رفتن عمر روغن چه اتفاقی می افتد؟

روغن ترمز بسیار مرطوب است، یعنی رطوبت را خیلی راحت جذب می کند. این امر نقطه جوش مایع را کاهش می دهد و رطوبت را به اجزای سیستم ترمز وارد می کند.

دلایل تعویض روغن موتور
  • روغن موتور بسته به زمان و شرایط رانندگی عمر مفید محدودی دارد
  • توسط محصولات احتراق ، به ویژه زمانی که موتور سرد است، روغن آلوده شده و باعث ایجاد لجن در داخل موتور می شود. مقداری از لجن به تدریج گالری های روغن موتور را مسدود می کند و قسمت های متحرک روغن کاری را از بین می برد.(امداد خودرو و مکانیک سیارشیراز)
  • رقیق شدن به خاطر سوخت رسانی، روغن را نازک تر می کند و خاصیت روان کنندگی آن را کاهش می دهد
  • رسوبات فلزی به وجود آمده از سایش اجزاء که سایش را تسریع می کند
  • افزودنی های استفاده شده در روغن می توانند به مرور زمان خاصیت شان را از دست بدهند.
  • اکسیداسیون سوخت در اثر تماس با هوای داخل میل لنگ اتفاق می افتد و می تواند باعث تجمع رسوبات و اسید های آدامسی شود

مزایای سرویس منظم چیست؟

  • شناسایی عیوب قبل از ایجاد مشکل و نگرانی از نظر ایمنی
  • به طور مثال در تعویض روغن موتور از کاهش خواص روان کنندگی در طول زمان، آلودگی و استفاده بیش از حد جلوگیری می شود . لجن جمع شده در مخزن روغن موتور ناشی از عدم تعویض روغن ، یکی از دلایل اصلی سایش زود هنگام موتور است.(امداد خودرو و مکانیک سیارشیراز)
  • و بهتر از همه این که، سرویس های منظم می تواند عمر موتور و ماشین شما را تا حد زیادی افزایش دهد.

تعویض تمام شیلنگ های سیستم خنک کننده

اگر شیلنگ رادیاتور به پایان عمرش نزدیک شده، بهتر است قبل از ترک و گرم شدن بیش از حد موتور خودرو، آن را تعویض کنید. هر چه قدر بیشتر از عمر شیلنگ ها می گذرد، امکان نرم و متورم شدن و ترک برداشتن شان بیشتر است. در مواقعی هم لاستیک سخت می شود و می تواند ترک بخورد و نشت کند.اگر شیلنگی نیاز به تعویض دارد یا اخیرا تعویض شده است، باید به تعویض بقیه شیلنگ‌ ها توجه کرد، زیرا آن ها هم در معرض ساییدگی و پارگی یکسانی هستند.امداد خودرو و مکانیک سیارشیراز.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.